Polish English

Realizacje

Politechnika Koszalińska

 

 

 

Politechnika Koszalińska jest jedyną publiczną uczelnią techniczną na Pomorzu Środkowym i jedyną politechniką w województwie zachodniopomorskim oraz jedną z największych instytucji Koszalina..  

Oddziałuje na cały region i przyczynia się do jego dynamicznego rozwoju. Kształci obecnie ponad dziewięć tysięcy studentów na dwudziestu ośmiu nowoczesnych kierunkach studiów technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i artystycznych. Studenci zdobywają stopnie: licencjata, inżyniera, magistra i magistra inżyniera oraz doktora.

Politechnika Koszalińska zlokalizowana jest w trzech kampusach przy ulicy: Kwiatkowskiego, Racławickiej i Śniadeckich. Cztery nowocześnie wyposażone domy studenckie – tworzące osiedle akademickie z klubem Kreślarnia – znajdują się przy ulicy Rejtana. Dojazd do każdego kampusu zajmuje najwyżej kilka minut. Dogodne połączenia komunikacji miejskiej ułatwiają studentom sprawne przemieszczanie się między kampusem a osiedlem akademickim.

Politechnika Koszalińska Politechnika Koszalińska

Opis realizacji

Projekt serwisu Politechniki Koszalińskiej koordynowało kilkunastu pracowników uczelni, przez co projekt był złożony i rozłożony w czasie. Należało pogodzić koncepcje wielu osób oraz zachować kolorystykę i wygląd wymagany przez Instytut Wzornictwa.

Serwis wymagał uprzednio przygotowania zaplecza technicznego w postaci konfiguracji serwera politechniki na którym hostowana jest strona, którego opieką pod nadzorem informatycznym politechniki zajmuje się MescalDesign.

Strona wykonana w języku Ruby oparta na frameworku Ruby On Rails, korzysta z bazydanych Postgresql.

Multijęzycznym serwisem zarządzają redaktorzy, którzy mają ściśle określone prawa dostępu do poszczególnych sekcji serwisu poprzez autorski system CMS firmy MescalDesign. CMS w trakcie prac nad stroną był stale dopasowywany do wymagań Politechniki Koszalińskiej, tak by spełnić wszystkie wymagania zamówienia.

Dzięki starannemu wykonaniu oraz bezproblemowej współpracy, inne wydziały politechniki zdecydowały się skorzystać z naszych usług.

Wykorzystane technologie

HTML 5
Javascript
Ruby
Ruby on Rails
PostgreSQL
jQuery
CSS
CSS3